Premiér sa pozerá na slovenskú ekonomiku v ružových farbách

BRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) – Slovensko čakajú lepšie časy už v druhej polovici tohto roka.

Aspoň tak to vidí premiér Robert Fico, podľa ktorého slovenská ekonomika vykazuje isté známky „významného oživenia“.

„Pravda je taká, že druhý polrok 2013 naozaj vyzerá veľmi zaujímavo. Keď hovoríme s predstaviteľmi konkrétnych firiem o ich objednávkach, tak dostávame veľmi pozitívne odpovede. Verím, že druhá polovička tohto roka bude pre Slovensko veľmi, veľmi úspešná,“ povedal po kontrolnom dni na ministerstve hospodárstva Fico.

Podľa predsedu vlády nás však hospodárska kríza ešte chvíľu potrápi.

„Je mi to ľúto, že kríza podobne ako choroba prišla na koni, ale odchádza stále pomaly a pešo. Budeme určite svedkami ešte niekoľko mesiacov veľmi ťažkých situácií,“ konštatoval Fico. Podľa premiéra aj ministerstvo hospodárstva čaká v najbližšom období hlavne boj o každé jedno pracovné miesto.

„Ak chceme, aby došlo k oživeniu, je potrebné prehodnotiť posledné zmeny v oblasti daní a odvodov, situácii neprospieva ani znepružnenie Zákonníka práce,“ skonštatoval na margo premiérových vyhlásení tajomník Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) Martin Hošták.

Hoci náš ekonomický vývoj ovplyvňuje aj situácia u našich hlavných obchodných partnerov, teda prevažne u našich západných susedov, vláda by sa podľa Hoštáka mala sústrediť na tie faktory, ktoré vie ovplyvniť. „Aké opatrenia prijme, tak bude vyzerať ďalší vývoj. Vláda nesmie prijímať také opatrenia, ktoré oslabujú aktivitu firiem,“ uzavrel Hošták.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...