Premiér varuje, kolaps Grécka by uvrhol Slovensko do recesie

BERLÍN 3. júla (WEBNOVINY) – Slovensko nie je pripravené poskytnúť finančnú pomoc krajinám eurozóny, ak nebudú prijímať reformné opatrenia.

V utorok to vyhlásil slovenský premiér Robert Fico po stretnutí s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou s tým, že kolaps Grécka by spustil na Slovensku recesiu.

Angela Merkelová na spoločnej tlačovej konferencii so slovenským premiérom reagovala na postoj Fínska, ktoré odmieta, že by trvalý Európsky mechanizmus pre stabilitu (ESM) mal mať možnosť kupovať vládne dlhopisy krajín na sekundárnom trhu. „Musíme rešpektovať rozhodnutie suverénneho štátu,“ povedal Merkelová.

Fínska vláda v pondelok deklarovala, že spoločne s Holandskom bude blokovať možnosť vstupu na sekundárny trh s dlhopismi pre ESM.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...