Pri Bratislave chystajú veľkú investíciu na výskumné centrum

Ilustračné foto: AP Photo/Kirsty WigglesworthBRATISLAVA 17. marca (WEBNOVINY) – Pri Bratislave sa chystá investícia za 60 mil. eur.

Toľko prostriedkov chce investovať spoločnosť Starland Holding, a.s. do výstavby vedecko-výskumného centra zameraného na štúdium ochorenia ľudského mozgu.

Centrum, v ktorom by malo nájsť prácu 637 ľudí, chce investor postaviť v katastrálnom území obce Bernolákovo.

“Centrum poskytne nadštandardné podmienky aj pre mladých talentovaných vedeckých pracovníkov a odborníkov s medicínskym vzdelaním, ktorí sa chcú vzdelávať v tejto oblasti,“ uviedla spoločnosť vo svojom investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Vedecko-výskumné centrum sa bude rozprestierať na ploche takmer 67 tisíc metrov štvorcových.

Počas prvej etapy výstavby chce spoločnosť postaviť v centre štyri budovy, v ktorých budú laboratória a administratíva. V rámci druhej etapy vyrastie v centre ďalšia administratívno-laboratórna budova a administratívno-výskumný objekt. S prvou etapou výstavby chce investor začať v druhom kvartáli budúceho roka. Ukončenie druhej etapy výstavby je naplánované v roku 2018.

Spoločnosť Starland Holding vznikla podľa výpisu z Obchodného registra SR v roku 2011 premenovaním firmy Prominent Holding. V dozornej rade spoločnosti Starland Holding sú známi podnikatelia Mario Hoffmann a Peter Korbačka.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...