Pri Nitre vyrastie závod na výrobu kovových konštrukcií

2.7.2012

BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) – Spoločnosť BK Metal plánuje postaviť v nitrianskom priemyselnom parku v Dolných Krškanoch závod za približne 2 milióny eur.

Investor chce v závode vyrábať kovové konštrukcie.

Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý už spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), v novom závode zamestnajú 25 pracovníkov.

S výstavbou závodu chce spoločnosť začať už v auguste tohto roka. Ukončenie výstavby je naplánované o rok neskôr. Výrobná hala sa bude rozprestierať na ploche približne tisíc metrov štvorcových.

Investor upozornil, že výška investície do výstavby nového závodu sa ešte môže meniť. “Náklady budú závisieť od viacerých faktorov, hlavne od požiadaviek a možností navrhovateľa, s prihliadnutím predovšetkým na materiálovo-technické riešenie a celkové hmotové stvárnenie samotnej prevádzky,“ uviedol v zámere investor.

Spoločnosť BK Metal vznikla podľa výpisu z Obchodného registra SR v roku 2002. Vo svojom predmete činnosti má okrem iného kovanie, lisovanie, razenie a valcovanie kovov. Jediným spoločníkom vo firme je fyzická osoba.