Pri SAV vzniká vedecký park za takmer 40 miliónov eur

BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) – Pri Slovenskej akadémii vied v Bratislave vzniká vedecký park za takmer 40 miliónov eur.

Jeho cieľom je podpora aplikovaného výskumu a vývoja v oblasti biomedicíny. Zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku v rámci operačného programu Výskum a vývoj podpísali v pondelok minister školstva, vedy, výskumu a športu Dušan Čaplovič a predseda Slovenskej akadémie vied Jaromír Pastorek. Agentúru SITA informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Súčasťou projektu s názvom Univerzitný vedecký park pre biomedicínu Bratislava bude aj vybudovanie a sprevádzkovanie výskumno-vývojového centra – Pavilónu lekárskych vied v areáli SAV na Dúbravskej ceste. V jeho priestoroch by mali vzniknúť viaceré špecializované laboratóriá, napríklad na výskum cukrovky a porúch metabolizmu, endokrinológie či stresu.

Celkové výdavky na projekt predstavujú takmer 39,54 milióna eur. Slovenská akadémia vied získa formou nenávratného finančného príspevku zo štrukturálnych fondov Európskej únie približne 33,609 milióna eur, štát prispeje z rozpočtu sumou takmer 5,931 milióna eur.

Práce na vybudovaní vedeckého parku potrvajú do júla 2015.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...