Priemysel Slovenska rástol najrýchlejšie v Európskej únii

BRATISLAVA 14. novembra (WEBNOVINY) – Sezónne upravená priemyselná produkcia eurozóny v septembri medzimesačne klesla o 2,5 % a priemyselná výroba celej EÚ sa zmenšila o 2,3 %.

Medziročne produkcia priemyslu Európskej menovej únie v septembri klesla o 2,3 % a priemysel celej EÚ oslabil o 2,7 %. Informoval o tom v stredu štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Slovenskému priemyslu sa darilo lepšie. Medzimesačne vzrástol o 1,4 % a medziročne posilnil dokonca o 13 %, čiže najvýraznejšie v rámci krajín únie, pre ktoré boli k dispozícii údaje.

Podľa údajov, ktoré mal Eurostat, septembrová priemyselná výroba medzimesačne stúpla v 18 štátoch EÚ, oslabila v štyroch a v Holandsku stagnovala. Najviac vzrástla v Estónsku (2,0 %) a na Slovensku (1,4 %). Najvýraznejšie oslabila v Írsku (-12,6 %), Portugalsku (-12,0 %) a v Grécku (-4,4 %).

Medziročne podľa údajov Eurostatu priemysel klesol v 17 štátoch EÚ a vzrástol v šiestich. Najviac oslabil v Írsku (-12,8 %), Portugalsku (-8,8 %) a Grécku (-7,0 %). Najvýraznejší medziročný rast zaznamenal priemysel na Slovensku (13,0 %), v Estónsku (8,3 %) a v Litve (8,0 %).

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...