Priemyselné ceny v SR klesli menej ako priemer EÚ i eurozóny

BRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) – Ceny priemyselných výrobcov v eurozóne aj v celej Európskej únii v novembri medzimesačne klesli o 0,2 %. Informoval o tom v pondelok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Medziročne ceny priemyselných výrobcov eurozóny v novembri posilnili o 2,1 % a v rámci celej EÚ o 1,9 %. Na Slovensku ceny medzimesačne klesli o 0,1 % a v porovnaní s novembrom 2011 boli vyššie o 3,8 %.

V rámci krajín, z ktorých mal Eurostat údaje k dispozícii, bol v novembri medzimesačný rast priemyselných cien najvýraznejší v Dánsku (0,7 %), Belgicku (0,6 %) a Írsku (0,4 %). Najväčší pokles evidovali v Grécku (-0,9 %) nasledovanom Litvou, Maďarskom a Portugalskom (zhodne o – 0,6 %).

V medziročnom porovnaní najviac ceny priemyselných výrobcov stúpli v Bulharsku (6,4 %), na Cypre (5,6 %) a v Belgicku s Rumunskom (zhodne o 5,3 %). Medziročne ceny v novembri podľa údajov Eurostatu klesli iba vo Švédsku, a to o 1,6 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...