Primárny rozpočtový deficit Atén má byť nižší ako v pláne

ATÉNY 4. januára (WEBNOVINY) – Grécko by mohlo ukončiť rok 2012 s primárnym rozpočtovým deficitom na úrovni 1,2 % hrubého domáceho produktu (HDP).

V piatok o tom informoval predstaviteľ gréckeho ministerstva financií. Do primárneho rozpočtového deficitu sa nezarátavajú náklady spojené s obsluhou dlhu.

Predstavitelia Grécka odhadujú výšku primárneho deficitu gréckeho štátneho rozpočtu v roku 2012 vo svojom strednodobom fiškálnom pláne na úrovni 1,5 % HDP. Atény by tak mohli dosiahnuť lepší výsledok, než si naplánovali.

„Primárny rozpočtový deficit bude v roku 2012 menší než 1,5 % HDP, približne na úrovni 1,2 % HDP,“ povedal pre agentúru Reuters predstaviteľ gréckeho ministerstva financií, ktorý si neželal byť menovaný.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...