Primátor Prešova jedná so Španielmi, investor núka 200 miest

PREŠOV 15. marca (WEBNOVINY) – Primátor Prešova Pavel Hagyari rokoval so zástupcami dvoch nádejných investorov.

O jednom z nich prezradil, že ide o španielskeho investora, ktorý podniká v strojárskom priemysle. Do mesta by mohol priniesť 200 pracovných miest.

„Sme vo finálnom výbere, no na rade je SARIO a ministerstvo hospodárstva, “ uviedol primátor. Ak sa všetko podarí, v druhej polovici roka by mohla začať fabrika fungovať, doplnil Hagyari.

V štádiu rokovania je aj spolupráca s ďalšími investormi. Zaplniť by mohli nielen priemyselný park, ale aj iné lokality v meste a jeho okolí.

Hagyari tiež potvrdil, že spoločnosť Lear Corporation, ktorá sa etablovala v Prešove, rokuje o ďalšom rozšírení výroby.

„Máme nadštandardné vzťahy s touto spoločnosťou, ak sa podarí uzavrieť dohodu medzi nimi a novým investorom, budeme radi. Mohla by šiť kožené a textilné poťahy do áut, no stále nemajú podpísanú dohodu a v hre je aj poľská firma,“ povedal prešovský primátor.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...