Projekt BBC 1 Plus získal ekologické prvenstvo

BRATISLAVA 4. apríla (WBN/PR) – Bratislava Business Center 1 Plus (BBC 1 Plus) ako prvá administratívna budova v hlavnom meste Slovenska získala ekologický predcertifikát v rámci medzinárodne uznávaného certifikačného systému Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Udeľuje ho nezisková organizácia U.S. Green Building Council (USGBC) stavbám, ktoré splnia stanovené podmienky a vykonajú požadované opatrenia, napríklad: už pri návrhu a výbere konštrukčných materiálov rešpektujú životné prostredie, majú zníženú spotrebu vody a energií, ponúkajú vyššiu kvalitu vnútorného prostredia, garantujú trvalú udržateľnosť a produkujú menej emisií.

„Skelet, plášť, technológie a vybavenie budovy BBC 1 Plus splnili podľa predloženej dokumentácie a po overení certifikačnými odborníkmi všetky podmienky na udelenie strieborného predcertifikátu. Sme hrdí na to, že USGBC potvrdila kvality našej budovy,“ povedal leasing director BBC 1 Plus Radovan Mihálek.

Po ukončení a kolaudácii stavby v auguste 2012 získa administratívne centrum, ktoré stavia rakúsky investičný fond a developer CA Immo, finálne potvrdenie svojich kvalít vo forme definitívneho LEED Silver certifikátu.

BBC 1 Plus ponúkne nájomníkom kvalitné pracovné prostredie so širokým zázemím služieb, v časom overenej, najviac rozvinutej administratívnej lokalite hlavného mesta. Komfortnejšie a predovšetkým zdravšie pracovné prostredie zabezpečí systém chladenia cez chladené stropy, systém zvlhčovania vzduchu, možnosť individuálnej regulácie teploty a osvetlenia, ako aj možnosť otvorenia okien v každej kancelárii. Samozrejmosťou je koncept separácie odpadu. Prostredie spríjemnia zelené strechy a terasy, ktoré budú tvoriť viac ako 50 percent strešných plôch. Budova myslí aj na cyklistov – pri objekte budú umiestnené kryté stojany s kontrolovaným vstupom a s potrebným zázemím vo forme šatne a sprchy.

Generálnym dodávateľom stavby, ktorá vyrastá v súlade s odsúhlaseným časovým harmonogramom v administratívnej zóne na Plynárenskej ulici v Bratislave, je firma Bilfinger Berger.

O spoločnosti CA Immo
Spoločnosť CA Immo bola založená v roku 1987. Zaoberá sa developmentom a investíciami v oblasti komerčných nehnuteľností (dlhodobo predovšetkým v oblasti udržateľných kancelárskych priestorov) v Rakúsku, Nemecku a východnej Európe. Celkové investície spoločnosti do nehnuteľností dosahujú približne 5 miliárd eur, ak berieme do úvahy majetok, ktorý CA Immo získala akvizíciou Europolis AG na začiatku roka 2011. CA Immo je kótovaná na Viedenskej burze (Vienna Stock Exchange).

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...