Protimonopolný úrad rieši, či budú nemocnice patriť Pente

20.8.2012

BRATISLAVA 20. augusta (WEBNOVINY) – Investičná skupina Penta by sa mala už čoskoro dozvedieť, či dokončí transakciu kúpy regionálnych nemocníc patriacich pod spoločnosť Svet zdravia.

Protimonopolný úrad SR (PMÚ) totiž v najbližších dňoch vydá rozhodnutie vo veci koncentrácie Penty a Estate Consult, vlastníka Sveta zdravia.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa PMÚ Alena Sedláková. Konanie o koncentrácií podnikateľov Penta a Estate Consult začal úrad ešte v októbri minulého roka.

„Keďže koncentrujúci sa podnikatelia pôsobia vo viacerých oblastiach ako poskytovanie povinného verejného zdravotného poistenia, ústavnej zdravotnej starostlivosti, ambulantnej zdravotnej starostlivosti, služieb spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek, lekárenskej starostlivosti a pracovnej zdravotnej služby a úrad musí posúdiť dopady koncentrácie na viacerých trhoch, je posudzovanie tejto koncentrácie časovo náročnejšie.,“ povedala Sedláková.

Podľa slov hovorcu Penty Martina Danka sa k téme vyjadria po tom, ako bude známe rozhodnutie. Svet zdravia prevádzkuje nemocnice v Humennom, Vranove nad Topľou, Svidníku, Michalovciach, Trebišove, Rožňave, Spišskej Novej Vsi a Partizánskom.

Spoločnosť pôsobí na Slovensku od roku 2006. Na začiatku sa venovala oblasti záchrannej zdravotnej služby. Dnes prevádzkuje sieť zariadení ústavnej zdravotnej starostlivosti.