Provident Financial v Čechách a v SR s poklesom výnosov

BRATISLAVA 7. marca (WBN/PR) – Spoločnosť Provident Financial, ktorá sa zaoberá poskytovaním finančných služieb, dosiahla v minulom roku v Českej republike a na Slovensku výnosy v objeme 133,4 mil. britských libier (GBP). V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o takmer 8 %. Firma v Čechách a na Slovensku zaznamenala hrubý zisk v objeme 28,8 mil. GBP, čo je medziročne menej o necelých 24 %. “Naše výsledky v Českej republike a na Slovensku sú v posledných rokoch stabilne veľmi dobré a obe krajiny sú v súčasnosti druhým najväčším tvorcom zisku celej skupiny. Počet zákazníkov zostal podobný ako v roku 2011 a silný rast zákazníkov je kľúčovým cieľom na tento rok,“ informovala spoločnosť, ktorá vlani evidovala v spomínaných krajinách 383 tisíc zákazníkov.

Firma International Personal Finance plc, materská firma spoločnosti Provident Financial s.r.o. v rámci IPF Group, dosiahla výnosy 652 mil. GBP, čo je približne na rovnakej úrovni ako v predchádzajúcom roku. Zisk pred zdanením sa pohyboval na úrovni 90 mil. GBP, čo je medziročne menej o zhruba 10 %. “Rok 2012 bol z obchodného hľadiska dobrý rok. V roku 2013 očakávame opäť ďalšie dobré výsledky,“ uviedol CEO IPF Gerard Ryan.

Spoločnosť Provident Financial s.r.o. pôsobí na slovenskom trhu krátkodobých pôžičiek domácnostiam od roku 2001. Na Slovensku zabezpečuje zázemie spoločnosti 280 zamestnancov a vyše 1 400 obchodných zástupcov. Výška pôžičky sa pohybuje od 140 do 2 300 eur s dĺžkou splácania 45, 60 alebo 100 týždňov.

Medzinárodná skupina International Personal Finance (IPF), do ktorej patrí i slovenská pobočka Provident Financial s.r.o., vznikla v roku 2007 odčlenením sa od Provident Financial plc, ako jej predchádzajúca medzinárodná divízia. IPF v súčasnosti pôsobí v šiestich krajinách sveta: v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku, Mexiku a Rumunsku. V nich prostredníctvom siete 28 000 obchodných zástupcov poskytuje svoje služby 2,4 milióna zákazníkov a zamestnáva viac ako 5 000 ľudí.

(1 GBP = 0,8644 EUR)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...