Provident v ČR a SR s novým šéfom HR

23.12.2013

BRATISLAVA 23. decembra (WBN/PR) – Novým riaditeľom ľudských zdrojov Provident Financial pre Českú a Slovenskú republiku sa stal Milan Ruttner (50) . Do Providentu prešiel z ruského reťazca Eldorado, vlastneného skupinou PPF. V Eldorade pôsobil na pozícii viceprezidenta Human Resources.

„Na Providente sa mi páči, že je otvorený a ústretový k zamestnancom. Poskytuje skvelé prostredie na prácu, ktoré radí spoločnosť na vrchol pomyselného rebríčka najlepších zamestnávateľov,“ uviedol M. Ruttner, ktorý by práve túto firemnú kultúru chcel ďalej rozvíjať.

Ruttner pracoval takmer dva roky v kazašskej Astane ako riaditeľ ľudských zdrojov pre spoločnosť Eurasian Natural Resources Corporation. Pred svojím angažmánom na východe riadil Milan Ruttner ako viceprezident personálne oddelenie spoločnosti České dráhy. V úlohe viceprezidenta HR českej pobočky Citibank pôsobil viac ako sedem rokov, z toho posledné dva roky viedol ľudské zdroje v celom regióne Strednej Európy.

Milan Ruttner vyštudoval medzinárodné vzťahy na Nevadskej univerzite v Rene. Je ženatý a má dve deti. Ruttner je vášnivý rybár, najradšej chytá ryby v exotických destináciách, ako je Mongolsko alebo Kamčatka.

O spoločnosti Provident Financial
Spoločnosť Provident Financial s.r.o. pôsobí na slovenskom trhu krátkodobých hotovostných pôžičiek do domácností od roku 2001. Pôžičky poskytuje na základe transparentných zmlúv, bez účelu, bez ručiteľa, bez skrytých poplatkov. Zákazník v okamihu uzatvorenia zmluvy pozná konečnú čiastku, ktorú zaplatí. Na Slovensku zabezpečuje zázemie spoločnosti 300 zamestnancov a vyše 1400 obchodných zástupcov. Výška hotovostnej alebo bezhotovostnej pôžičky sa pohybuje od 140 do 2 300 Eur s dĺžkou splácania 45, 60 alebo 100 týždňov.
www.providentfinancial.sk

O finančnej skupine International Personal Finance
Medzinárodná skupina International Personal Finance (IPF), do ktorej patrí i slovenská pobočka Provident Financial s.r.o., vznikla v roku 2007 odčlenením sa od Provident Financial plc, ako jej predchádzajúca medzinárodná divízia. IPF v súčasnosti pôsobí v ôsmich krajinách sveta: v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku, Mexiku, Rumunsku, Bulharsku a v Litve. V nich prostredníctvom siete 28 000 obchodných zástupcov poskytuje svoje služby 2,4 milióna zákazníkov a zamestnáva viac ako 5000 ľudí. Spoločnosť je kótovaná na londýnskej burze cenných papierov od svojho vzniku.
www.ipfin.co.uk