Prvá fáza outletového centra pri Senci sa rozšíri

10.7.2012

BRATISLAVA 10. (WEBNOVINY) – Prvá fáza outletového centra D1 Outlet City pri Senci sa rozšíri z pôvodne plánovaných 8 500 na 10 tis. metrov štvorcových.

„Keďže nás niektoré značky požiadali o rozšírenie predajnej plochy, v rámci pôvodného projektu by sme nevedeli naplniť predstavy všetkých nájomníkov. Predajnú plochu preto zväčšíme o 1500 metrov štvorcových,“ uviedol generálny riaditeľ Ipec Group Ivan Čarnogurský.

Výstavba úvodnej fázy prvého slovenského outletu sa začala vo februári tohto roku a dokončená by mala byť v marci budúceho roku. Práce tak pokračujú podľa harmonogramu, keď sa aktuálne dokončujú práce na základovej konštrukcii po celom obvode budúceho outletu. V nasledujúcich dňoch začnú práce na obvodovom plášti budúcich prevádzok.

Zároveň developer pokračuje aj vo výstavbe dvojpodlažnej reštaurácie. Hrubá stavba outletu, vrátane zastrešenia a inžinierskych sietí, bude podľa harmonogramu dokončená už koncom októbra tohto roka. Spoločnosť Ipec Group doteraz do projektu investovala 4,5 mil. eur z vlastných zdrojov. Celkové náklady na výstavbu prvej fázy by mali dosiahnuť 10 mil. eur bez ceny pozemkov.