PSA dáva podpisovať zamestnancom dodatky, tí sa boja o prácu

BRATISLAVA 11. marca (WEBNOVINY) – Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën dáva podpisovať svojim zamestnancom dodatky k zmluvám, ktoré upravujú hodinovú mzdu a pracovný čas.

Informoval o tom denník Nový čas. Kto nepodpíše dodatok, bude podľa informácií Nového času z organizačných dôvodov prepustený.

Vedenie firmy tvrdí, že výpovede sa nemusí obávať ani jeden z 3 500 zamestnancov a dokonca ani nebudú znižovať platy. Hovorca PSA pre Nový čas priznal, že odbyt dlhodobo klesá, no firma si chce všetkých pracovníkov udržať.

„Momentálne na nás vyvíjajú nátlak, aby sme podpisovali dodatky k pracovnej zmluve, v ktorých sa mení zmluvná mzda na hodinovú a zníži sa týždenný pracovný úväzok. Pri nepodpísaní dodatku majú byť dotyčné osoby z organizačných dôvodov prepustené,“ uviedol pre Nový čas jeden zo zamestnancov.

Hovorca PSA sa už v minulosti netajil tým, že závod má problémy.

„Priznávame, že odbyt nám dlhodobo klesá, no napriek tomu si chceme zamestnancov udržať. Sme presvedčení, že sa s odbormi dohodneme a súčasnú krízu prekonáme,“ povedal pre Nový čas Peter Švec. Platy zamestnancom by sa podľa neho nemali znižovať a nezrušia ani jednu z troch pracovných zmien. „Na tretej zmene sa počas klesajúceho odbytu zníži počet pracovných hodín, no k jej zrušeniu neplánujeme pristúpiť,“ uviedol Švec pre Nový čas..

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...