PSA rokuje s francúzskou vládou a čínskym Dongfeng Motor

12.12.2013

PARÍŽ 12. decembra (WEBNOVINY) – Francúzska automobilka PSA Peugeot Citroën zvažuje nové obchodné a priemyselné projekty s partnermi vrátane čínskej spoločnosti Dongfeng Motor Group.

Francúzska spoločnosť o tom informovala vo štvrtok. „Zatiaľ neexistuje žiadna dohoda na podmienkach potenciálnej prevádzky,“ uvádza PSA vo svojom stanovisku. „Rokovania sú v počiatočných fázach a preto nie je možné poskytnúť žiadne závery.“

Odporúčame:

Automobilka PSA zvažuje zatvorenie liniek v dvoch závodoch

Vedenie spoločnosti PSA podľa zdroja oboznámeného s problematikou schválilo tento týždeň návrh aliancie, v ktorej by čínska Dongfeng Motor a francúzska vláda získala „veľký“ menšinový podiel so 40-percentnou zľavu so súčasnej ceny akcií spoločnosti.

Francúzska spoločnosť údajne vstúpila do konečnej fázy rokovaní týkajúcich sa emisie akcií za 3,5 mld. eur, v rámci ktorej by vláda a firma Dongfeng získali podiel v PSA. Automobilka a vláda v Paríži odmietli ďalej plánovanú spoluprácu s Dongfeng komentovať. Predstaviteľov čínskej automobilky sa agentúre Reuters zastihnúť nepodarilo.

PSA na Slovensku

PSA Peugeot Citroën pôsobí aj na Slovensku. V Trnave má závod, ktorý je technologicky najnovším v skupine. Strategickú investíciu francúzsky koncern oznámil v januári 2003 a do začatia výroby dosiahla 700 mil. eur.

V prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku, pričom investície do jej výroby dosiahli ďalších 100 mil. eur. V novembri 2011 začal závod s výrobou modelu Peugeot 208.