Qantas a China Eastern Airlines zakladajú spoločný podnik

HONGKONG 26. marca (WEBNOVINY) – Austrálsky národný letecký prepravca Qantas Airways Ltd. a China Eastern Airlines Corp Ltd sa dohodli na vytvorení spoločnej nízkonákladovej leteckej firmy, v ktorej budú vlastniť rovnaké podiely.

Očakáva sa, že tento krok by mohol pomôcť rozšíriť podnikanie prepravcu Qantas v Ázii a znížiť jeho náklady.

Agentúra Bloomberg v pondelok uviedla, že do novej spoločnosti s názvom Jetstar Hong Kong budú investovať až 198 mil. USD a nová firma začne lietať s tromi strojmi Airbus SAS A320 na budúci rok. Flotila Jetstar Hong Kong sa do roku 2015 má rozrásť na 18 lietadiel.

„Príležitosti v Číne sú neobmedzené,“ vyhlásil podľa agentúry Bloomberg generálny riaditeľ Jetstar Group Bruce Buchanan. Letecký prepravca Jetstar Group je nízkonákladový prepravca, ktorý je dcérou Qantas. „Potenciál trhu je obrovský,“ dodal.

V Číne je podľa jeho slov zhruba 80 miest, ktoré sú dostatočne veľké na to, aby tam lietali nízkonákladové firmy. Do konca tohto desaťročia podľa jeho odhadu počet takýchto miest v krajine vzrastie na približne 200.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...