Raiffeisen Bank International zvýši podiel v Tatra banke

9.3.2012

BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) – Raiffeisen Bank International (RBI) odkúpi od Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB) jej podiely v českej Raiffeisenbank a slovenskej Tatra banke.

Akciový podiel RBI sa tak v českej banke zvýši z doterajších 51 % na 75 %. V Tatra banke sa podiel zvýši z úrovne 65,77 % na 78,57 %. Kúpna cena za akcie je stanovená na 344 mil. eur. Umožní to RBI v strednodobom výhľade posilniť jej kapitálovú pozíciu.

Tieto dve banky patria medzi najväčšie a najziskovejšie v celej skupine a posilnenie podielu prispeje podľa RBI k zvýšeniu ziskovosti celej skupiny. „Na Tatra banku to nebude mať žiaden vplyv, ani čo sa týkaj jej stratégie, či personálneho obsadenia vedenia banky,“ povedal pre agentúru SITA hovorca Tatra banky Boris Gandel.

Tatra banka bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. V súčasnosti patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen.

Prostredníctvom svojej siete zhruba 150 obchodných miest pôsobí vo všetkých regiónoch Slovenska a zamestnáva približne 3 400 zamestnancov.