Raiffeisen Bank plánuje spätné odkúpenie dlhopisov

VIEDEŇ 15. júla (WEBNOVINY) – Rakúska Raiffeisen Bank International (RBI) plánuje spätné odkúpenie poslednej časti štátom garantovaných dlhopisov v celkovom objeme 4,25 mld. eur.

Spoločnosť o tom informovala v pondelok. Dlhopisy za 1,5 mld. eur sú splatné v roku 2014. Ponuka vyplatiť v hotovosti držiteľov cenných papierov platí od pondelka do 23. júla 17:00 SELČ. RBI je druhý najväčší poskytovateľ úverov v strednej a východnej Európe po spoločnosti UniCredit Bank Austria.

Po májovom odstúpení bývalého generálneho riaditeľa a tvorcu expanzívnej politiky Herberta Stepica sa banka pripravuje na transformáciu. Nový šéf skupiny Karl Sevelda počas víkendu uviedol, že RBI musí výrazne znižovať náklady, aby dokázala čeliť spomaleniu rastu v regióne.

Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky s podielom na hlasovacích právach vo výške 73,88 % a pod jej licenciou od roku 2012 prevádzkuje aj banku Raiffeisen Bank, ktorá je právne vedená ako pobočka Tatra banky.

Do skupiny Raiffeisen patrí aj Zuno Bank, ktorá komerčnú prevádzku začala v decembri 2010 a je novým modelom direct banky skupiny Raiffeisen pre trhy strednej a východnej Európy.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...