Rakúska centrálna banka zhoršila prognózu rastu ekonomiky

VIEDEŇ 7. júna (WEBNOVINY) – Rakúska centrálna banka revidovala svoj odhad rastu hrubého domáceho produktu (HDP) krajiny pre roky 2013 a 2014 smerom nadol.

Z jej stanoviska vyplýva, že Rakúsko by nemuselo uniknúť hospodárskym problémom, ktoré trápia eurozónu a ďalšie regióny. Pre rok 2013 zhoršila banka prognózu rastu na 0,3 % HDP z úrovne 0,5 % HDP.

Pre budúci rok banka znížila odhad rastu rakúskej ekonomiky z úrovne 1,7 % HDP na 1,5 % HDP. „Rakúska ekonomika by podľa predpokladov mala konečne dosiahnuť dlhodobý rast v priemere na úrovni približne 1,8 % HDP od roku 2015,“ informovala rakúska centrálna banka.

Rakúska ekonomika v prvom kvartáli tohto roka stagnovala. Informoval o tom v máji inštitút Wifo s tým, že potvrdil pokles rakúskej ekonomiky v poslednom kvartáli minulého roka na úrovni 0,1 %. Pod výsledok ekonomiky v prvom kvartáli tohto sa podpísal rast exportu pri súčasne naďalej slabej domácej spotrebe.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...