Rakúsko vlani prilákalo rekordný počet turistov

VIEDEŇ 25. januára (WEBNOVINY) – Rakúsko vlani prilákalo rekordný počet turistov. Vzrástol počet návštevníkov zo zahraničia a pre krátkodobé pobyty doma sa rozhodlo viac Rakúšanov než kedykoľvek predtým.

Podľa údajov, ktoré zverejnil v piatok štatistický úrad krajiny, počet prenocovaní v alpskej republike vlani vzrástol o 4 % na 131 miliónov. Počet príchodov do ubytovacích zariadení sa zvýšil o 4,4 % na 36 miliónov.

Turizmus je dôležitý pilier rakúskej ekonomiky. V roku 2011 zodpovedal za 5,2 % hrubého domáceho produktu krajiny (HDP) a po zohľadnení súvisiacich služieb sa podiel odvetvia na tvorbe HDP vyšplhal na 7,2 %. Turizmus zamestnáva v Rakúsku viac než 7 % celkovej pracovnej sily.

V minulom roku prenocovalo v Rakúsku 95 mil. zahraničných hosti, čo bolo o 4,8 % viac ako v roku 2011. Prenocovania domácich hostí vlani vzrástli o 1,8 % na nový rekord 36 miliónov. Priemerná dĺžka pobytu predstavovala 3,6 nocí. Najviac zahraničných hostí prišlo opäť zo susedného Nemecka. Najvýraznejší prírastok zaznamenali pri návštevníkoch z Ruska, ktorých prišlo do krajiny o 18,9 % viac než v roku 2011.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...