Rast hlavných svetových ekonomík naberá na sile

BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) – Rast hlavných svetových ekonomík naberá na sile, najmä vďaka zotaveniu v Spojených štátoch a Japonsku. V pondelok o tom informovala Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).

Zložený index vedúcich indikátorov (CLI) pre členské krajiny OECD v decembri oproti novembru posilnil o 0,2 % na 100,4 bodu, v medziročnom porovnaní však o 2 % klesol. Ukazovateľ pre eurozónu v poslednom mesiaci roka klesol na 98,3 bodu z novembrovej úrovne 98,5 bodu.

Na výraznejšie posilnenie ekonomickej aktivity v decembri oproti predchádzajúcemu mesiacu poukazujú ukazovatele pre USA a Japonsko, vývoj v ostatných popredných ekonomikách OECD a v celej eurozóne naopak zaostal za aktuálnym trendom, informovala organizácia so sídlom v Paríži.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...