Rating Francúzska sa môže zhoršiť, varuje agentúra Fitch

LONDÝN 29. novembra (WEBNOVINY) – Francúzsko môže stratiť svoj najvyšší úverový rating, pokiaľ krajina nedosiahne plánované zníženie dlhu a hospodársky rast zaostane za prognózami, varuje medzinárodná ratingová agentúra Fitch.

Tá je jedinou z trojice hlavných svetových agentúr, ktorá hodnotí francúzsku úverovú spoľahlivosť na stupni AAA. Agentúra Moody’s zhoršila hodnotenie Francúzska tento mesiac a konkurenčná Standard & Poor’s v januári.

„Myslíme si, že pre Francúzsko bude v roku 2013 náročné dosiahnuť trojpercentný deficit vzhľadom na veľmi slabý výhľad rastu,“ uviedol Tony Stringer, výkonný riaditeľ skupiny pre ratingy štátov v agentúre Fitch.

„Akékoľvek zaostanie pri rozpočtovej konsolidácii alebo zásadných hospodárskych reformách by mohlo v roku 2013 viesť k zhoršeniu ratingu,“ dodal predstaviteľ ratingovej agentúry.

Fitch odhaduje, že druhá najväčšia ekonomika eurozóny v budúcom roku posilní o 0,3 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...