Reklamný spot o Slovensku zacielili na Poliakov a Britov

7.10.2013

BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) – Spot pod názvom Slovakia Best friends forever, ktorý propaguje Slovensko na stanici Eurosport, podporuje aj reklamná kampaň na kanáli YouTube.

Informovala o tom Slovenská agentúra pre cestovných ruch (SACR). Ako cieľové krajiny vybrali Poľsko a Veľkú Britániu.

Zúženie výberu na dve krajiny má podľa SACR za cieľ maximalizovať efekt kampane a získať relevantné dáta a informácie, ktoré by v budúcnosti využili pri ďalších marketingových aktivitách.

„Pre Poľsko sme sa rozhodli najmä z dôvodu, že podľa štatistických údajov poľskí turisti patria dlhodobo medzi najčastejších návštevníkov Slovenska, zároveň nemajú problém porozumieť anglickému komentáru v spote,“ konštatovala generálna riaditeľka SACR Marta Kučerová. Návštevnosť turistov z Veľkej Británie stúpla podľa Kučerovej o 12 % v prvom polroku 2013. Reklamnou kampaňou by chcela SACR tento trend podporiť.

Spoty o Slovensku sa vysielajú pred videami, ktoré si užívatelia prezerajú prostredníctvom služby YouTube. O nasadzovaní a zobrazovaní spotu rozhoduje algoritmus, ktorý vyhodnocuje približne 200 atribútov správania sa konkrétnych užívateľov. Kampaň sa zameriava na ľudí, ktorí cez vyhľadávač Google hľadajú témy, ktoré sa týkajú dovolenky, cestovateľských bedekerov, lyžiarskych dovoleniek alebo poznávania kultúrnych pamiatok.

Cieľom kampane je predstaviť Slovensko ako celoročnú destináciu s bohatou a rôznorodou ponukou možností na využitie voľného času. Ďalším cieľom je nasmerovať divákov na národný portál cestovného ruchu http://www.slovakia.travel.

Podľa odhadov sekcie marketingu SACR by si v Poľsku malo reklamný spot pozrieť za mesiac 13 mil. užívateľov a vo Veľkej Británií 2,3 mil. užívateľov.