Reklamu na Slovensko uvidia Rusi v kinách aj počas olympiády

27.1.2014

BRATISLAVA 27. januára (WEBNOVINY) – Zimný spot o Slovensku sa bude premietať v ruských kinách. Informovala o tom Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR).

Kampaň potrvá od 23. januára do 20 februára, čiže aj počas Olympijských hier v Soči. Propagačný klip predstavuje Slovensko ako krajinu, kde si návštevníci užijú ideálnu dovolenku s množstvom aktivít. Premietať sa bude v troch ruských mestách, v Moskve, Sankt Peterburgu a Jekaterinburgu. Vidieť by ho malo približne 340-tisíc divákov v 48 kinosálach.

Ako ukázal prieskum Ruského centra pre prieskum verejnej mienky, ktorý sa uskutočnil minulý rok, návšteva kina je najpopulárnejšia zábava v Rusku mimo domova. Z výsledkov vyplynulo, že do kina chodí pravidelne, a to najmenej raz mesačne, 20 % ľudí, čiže každý piaty Rus.

Podľa SACR vzrástol za tri štvrťroky minulého roka počet ruských turistov medziročne o 35 %. „Preto sme presvedčení, že touto kampaňou ešte zvýšime ich záujem o zimnú dovolenku na Slovensku,“ konštatovala generálna riaditeľka SACR Marta Kučerová.

Video: Zimný spot o Slovensku