Republikáni chcú riešiť problémy USA, Obama ich odmieta

WASHINGTON 7. októbra (WEBNOVINY) – Neexistuje spôsob, ako by americkí republikánski zákonodarcovia mohli odsúhlasiť „čisté“ zvýšenie dlhového stropu bez ďalších podmienok.

V nedeľu to vyhlásil šéf Snemovne reprezentantov John Boehner. „Je čas riešiť problémy USA. Ako môžete zvýšiť dlhový strop a nerobiť nič so základnými problémami?“ pýta sa Boehner.

Spojené štáty už zažívajú šiesty deň, počas ktorého je americká vláda „vypnutá“. Republikáni požadujú zmeny v zdravotníckej reforme známej ako Obamacare. Americký prezident, ako aj Senát, tieto požiadavky odmieta.

Podľa Obamu je zodpovednosťou Kongresu zvýšiť dlhový strop do 17. októbra. Prezident nemieni s republikánmi o tejto téme rokovať. Boehner však uviedol, že postoj republikánov sa žiadnym spôsobom nezmení.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...