Robert Fico a šéf ÚRSO vraj zaviedli regulačné výpalníctvo

BRATISLAVA 26. marca (WEBNOVINY) – Premiér Robert Fico počas svojho prvého vládnutia spolu so svojím nominantom na poste šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefom Holjenčíkom mali zaviesť na Slovensku „regulačné výpalníctvo“.

Ako uviedol na tlačovej besede predseda politickej strany NOVA Daniel Lipšic, firmy ako aj domácnosti zbytočne ročne prispievajú stovkami miliónov eur v poplatkoch v koncových cenách elektriny.

“Tieto poplatky uzákonené vládou Roberta Fica v roku 2009 sú dnes v takej výške, že firmy prestávajú u nás podnikať. Pred štyrmi rokmi zaviedol premiér Fico regulačné výpalníctvo, ktorým veselo ďalej vypaľuje nielen firmy, ale aj bežných občanov,“ uviedol Lipšic.

Podľa výpočtov strany NOVA má Slovensko najvyššie poplatky súvisiace s elektrinou v Európskej únii, a to na úrovni 68 eur za megawatthodinu. Priemer EÚ by mal byť podľa nich pritom vo výške 48 eur za megawatthodinu. “Celkovo odvedú firmy a domácnosti na poplatkoch súvisiacich s elektrinou 340 až 700 mil. eur ročne. Znižuje sa konkurencieschpnosť slovenského hospodárstva, nastáva likvidácia firiem,“ uviedol ekonomický expert strany NOVA Marcel Klimek.

Lipšic vyzýva na odstúpenie Jozefa Holjenčíka z funkcie šéfa regulačného úradu. “Chceme vyzvať na zníženie poplatkov o jednu tretinu a odstúpenie pána Holjenčíka zo svojej funkcie. Ak by ÚRSO nezastrešoval len oligarchov, mohli sme mať o 20 % nižšiu cenu elektriny. Pán Holjenčík sa správa ako Harabin slovenskej energetiky. Reálne zastupuje oligarchov, ktorí robia rôzne kšefty v energetike v tejto krajine. Kvôli tomu majú vyššie ceny elektriny slušné firmy a bežní občania,“ uzavrel Lipšic.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...