Robert Fico zaplatí konkurz firmy, ktorá dlhuje na mzdách

MYJAVA 18. júla (WEBNOVINY) – Predseda vlády Robert Fico poskytne zo svojej rezervy čiastku, ktorá umožní bývalým zamestnancom spoločnosti EVG z Jakloviec na východe Slovenska podať návrh na konkurz.

Tento krok by mal odblokovať peniaze z garančného fondu Sociálnej poisťovne, ku ktorým sa ľudia, ktorí niekoľko mesiacov nedostávali výplaty, nemohli dostať.

Približne päťdesiat zamestnancov spoločnosti zostalo od februára bez výplat. Dnes už firma, ktorá vyrábala káblové zväzky, nefunguje, nemeckí majitelia ju potichu zatvorili a s bývalými zamestnancami nekomunikujú.

Garančný fond Sociálnej poisťovne im nepomohol, pretože nikto nepodal návrh na konkurz. Ak by tak chceli urobiť bývalí zamestnanci, museli by zaplatiť poplatok 1 660 eur.

Napriek neštandardnému kroku si Fico myslí, že žiadne systémové úpravy platnej legislatívy nie sú potrebné. „Naša právna úprava, pokiaľ ide o garančný fond, je európska a štandardná. V tomto prípade chceme len urýchliť určité procesy,“ povedal Fico po otvorení nového závodu spoločnosti ECO-bags v Myjave.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...