Robotníci v U. S. Steel budú pracovať dlhšie za viac peňazí

KOŠICE 17. mája (WEBNOVINY) – Košickým hutníkom vzrastie priemerná mzda, ktorá je v súčasnosti takmer 1 300 eur, o necelé štyri percentá, robotníci však budú v nepretržitých prevádzkach pracovať o hodinu dlhšie.

S týmto výsledkom skončili niekoľkomesačné rokovania odborárov s vedením spoločnosti U. S. Steel Košice. Spoločnosť teda nebude hromadne prepúšťať.

„S potešením môžem potvrdiť, že sme podpísali kolektívnu zmluvu s našimi odbormi. Nová kolektívna zmluva je primeraným výsledkom dlhých rokovaní. Odzrkadľuje našu snahu vytvoriť podmienky, ktoré podnik potrebuje, aby mohol efektívne konkurovať na stále náročnejšom európskom a globálnom trhu s oceľou,“ povedal hovorca spoločnosti U. S. Steel Košice Ján Bača. Dodal, že kolektívna zmluva platí do konca decembra 2014. Všetky ostatné fakty a detaily sa zamestnanci dozvedia prostredníctvom internej komunikácie.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...