Rokovania o novom rozpočte Európskej Únie skrachovali

BRUSEL 10. novembra (WEBNOVINY) – Rokovania o rozpočte Európskej únie na budúci rok v piatok večer skrachovali potom, čo sa predstavitelia Európskej komisie (EK) a členských štátov nedohodli na jeho zvýšení.

EK totiž žiada, aby sa 138-miliardový rozpočet EÚ v roku 2013 zvýšil o 6,8 percenta napriek tomu, že jednotlivé členské štáty musia šetriť. Ako v sobotu informovala BBC, väčšina členov navrhuje zvýšenie len o 2,8 percenta.

Predmetom sporov zostáva aj rozpočtový rámec EÚ na obdobie 2014-2020, ktorému bude venovaný mimoriadny summit v dňoch 22. a 23. novembra.

Hrozí, že členské krajiny sa nedohodnú ani na rozpočtovom rámci pre nezhody medzi Nemeckom, Veľkou Britániou a ďalšími hlavnými prispievateľmi do rozpočtu.

Návrh Európskej komisie počíta v horizonte rokov 2014 až 2020 s celkovými výdavkami v sume 1,033 biliónov eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...