Ropa Brent zlacnela, znížili sa aj ceny zlata

NEW YORK 13. decembra (WEBNOVINY) – Cena londýnskej ropy Brent vo štvrtok klesla. Obchodníci totiž predpokladali zvýšenie dodávok ropy z Líbye. Zároveň posilnili očakávania, že americký Federálny rezervný systém (Fed) čoskoro začne obmedzovať svoj program stimulov, ktorý ceny komodít podporuje.

Ropa Brent uzavrela nižšie o 1,03 USD, a to na úrovni 108,67 USD za barel. Januárové dodávky ľahkej americkej ropy však posilnili o šesť centov a uzavreli vo výške 97,50 USD za barel.

Ceny zlata vo štvrtok klesli, keďže pozitívna správa o vývoji amerických maloobchodných tržieb podporila dolár a posilnila očakávanie, že centrálna banka USA onedlho začne redukovať nákupy dlhopisov.

Spotová cena žltého kovu sa do 19:13 GMT znížila o 2 % na 1 226,86 USD za uncu. Februárové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy oslabili o 32,30 USD na 1 224,90 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...