Ropa je drahšia, dôvodom je aj prerušenie dodávok z Líbye

NEW YORK 25. augusta (WEBNOVINY) – Nárast kontraktov s pohonnými hmotami na americkom trhu podporil v piatok rast cien ropy.

Pod zvýšenie cien ropy sa podpísali aj priaznivé údaje z amerického priemyselného sektora, ako aj prerušenia dodávok ropy z Líbye. Ceny britskej ropy Brent stúpli o 1,14 USD na 111,14 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy posilnili o 1,39 USD na 106,42 USD za barel.

Ceny zlata v piatok taktiež posilnili a dostali sa na najvyššiu úroveň za viac ako dva mesiace.

Dôvodom je výrazný pokles predaja nových domov v USA, ktorý obnovil nádeje, že americký Federálny rezervný systém (Fed) neobmedzí program stimulov pre americkú ekonomiku.

Spotová cena zlata do 19:15 vzrástla o 1,6 % na 1 396,56 USD za uncu. Decembrové dodávky tohto kovu na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy posilnili o 25 USD, a to na 1 395,80 USD za uncu.

(1 EUR = 1,3355 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...