Ropa je lacnejšia, ceny ovplyvnil sporný jadrový program

NEW YORK 7. augusta (WEBNOVINY) – Ropa v utorok zlacnela, keďže nový iránsky prezident signalizoval ochotu rokovať so Západom o spornom jadrovom programe Teheránu.

Okrem toho americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) uviedol, že USA budú od októbra produkovať viac ropy, ako dovážajú, keďže ťažba v krajine stúpla na najvyššiu úroveň od roku 1991.

Cena ľahkej americkej ropy klesla o 1,26 USD a uzavrela na úrovni 105,30 USD za barel. Londýnska ropa Brent zlacnela o 52 centov na 108,18 USD za barel.

Cena zlata v utorok oslabila na najnižšiu úroveň za takmer tri týždne. Reagovala na povzbudzujúce ekonomické údaje z USA, ktoré ukázali, že obchodný deficit krajiny sa zmenšil, a na ďalšie náznaky toho, že americký Federálny rezervný systém (Fed) by mohol začať obmedzovať svoje menové stimuly už na budúci mesiac.

Spotová cena žltého kovu do 18:50 GMT klesla o 1,5 % na 1 283,60 USD za uncu. Počas predošlého obchodovania oslabila až o 1,9 % na 1 279,24 USD za uncu, čiže najnižšie od 18. júla. Októbrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 19,90 USD na 1 282,50 USD za uncu.

(1 EUR = 1,3280 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...