Ropa je lacnejšia, mierne klesli aj ceny zlata

NEW YORK 30. marca (WEBNOVINY) – Ceny ropy vo štvrtok už tretí deň po sebe klesli. Spôsobila to diskusia o uvoľnení strategických rezerv krajín, ktoré sú jej spotrebiteľmi. Londýnska ropa Brent oslabila o 1,77 USD na 122,39 USD za barel. Ľahká americká ropa stratila 2,63 USD a uzavrela na úrovni 102,78 USD za barel.

Napriek štvrtkovým stratám však ropa Brent smerovala k tomu, že za kvartál vykáže posilnenie o 14 % a ľahká americká ropa bola na ceste k štvrťročnému zdraženiu o 4 %.

Zlato vo štvrtok mierne oslabilo. Spotová cena bola o 18:50 GMT nižšie o 0,4 % na úrovni 1 656,46 USD za uncu. Júnové dodávky na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy oslabili o 5,60 USD za uncu na 1 654,90 USD za uncu. Najprv však zlato vo štvrtok kleslo o viac ako 1 %, keďže investori pred koncom štvrťroka vypredávali riskantnejšie aktíva ako napríklad euro, ropu a akcie.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...