Ropa v piatok zdražela, cena zlata klesla

NEW YORK 19. februára (WEBNOVINY) – Cena americkej ropy sa v piatok zvýšila už tretí deň v rade a zaznamenala najvyššiu úroveň od mája.

Ropa zdražela najmä pre náznaky sily svetového hospodárstva, obavy z výpadkov dodávok v Iráne a tiež pre nádeje, že Grécku sa podarí zabezpečiť ďalšiu finančnú pomoc.

Marcové dodávky americkej ropy zdraželi o 93 centov na 103,24 USD za barel a americká ropa je tak najdrahšia od 10. mája, kedy bola jej cena 103,88 USD za barel.

Za celý tento týždeň americká ropa zdražela o 4,57 USD za barel, čo je najvyšší nárast od týždňa, ktorý sa skončil 23. decembra. Aprílové dodávky londýnskej ropy Brent zlacneli o 53 centov na 119,58 USD za barel. Za celý týždeň však britská ropa zdražela o 2,27 USD.

Cena zlata sa v piatok znížila, pretože investori vyberali svoje zisky. Spotová cena zlata bola do 20:08 GMT na úrovni 1 723,20 USD za uncu, čo je v porovnaní so štvrtkovou záverečnou hodnotou pokles o 0,3 %.

Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 2,50 USD na 1 725,90 USD za uncu. Objem uzavretých obchodov však bol o 40 % nižší, než je jeho tridsaťdňový priemer.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...