Ropa zdražela, cena zlata oslabila

NEW YORK 9. júna (WEBNOVINY) – Ceny ropy v piatok posilnili.

Londýnska ropa Brent zdražela o takmer dolár na barel. Údaje naznačujúce mierny rast počtu nových pracovných miest v USA totiž podporili americký akciový trh.

Americké ministerstvo práce informovalo, že USA v máji vzniklo 175 tis. nových pracovných pozícií. Bolo to mierne viac, ako prognózovali analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters.

Londýnska ropa Brent si pripísala 95 centov a stúpla na úroveň 104,56 USD za barel. Ľahká americká ropa zdražela o 1,27 USD na 96,03 USD za barel.

Cena zlata sa znížila o približne 2 %. Išlo o jej najväčší jednodňový pokles za viac ako tri týždne. Fondy sa žltého kovu zbavovali po tom, ako odolnosť amerického trhu práce signalizovala, že centrálna banka USA by mohla v neskoršej časti tohto roka začať obmedzovať svoje menové stimuly.

Spotová cena do 18:28 GMT klesla o 2,1 % na 1 383,96 USD za uncu. Augustové dodávky na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 32,80 USD na 1 383 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...