Ropa zdražela, cena zlata poklesla

NEW YORK 18. júla (WEBNOVINY) – Londýnska ropa Brent v stredu zdražela v reakcii na správu amerického Federálneho úradu pre energetiku (EIA), ktorá ukázala, že zásoby ropy v USA sa opäť zmenšili.

Podľa pravidelnej týždennej správy EIA zásoby ropy v krajine klesli o 6,9 mil. barelov. Ich zmenšovanie tak trvalo už tretí týždeň, pričom celkovo oslabili o viac ako 27 mil. barelov.

Ide o najväčší trojtýždňový pokles v histórii záznamov. Ropa Brent uzavrela vyššie o 47 centov, a to na úrovni 108,61 USD za barel. Americká ropa zdražela o 48 centov na 106,48 USD za barel.

Zlato v stredu zlacnelo o vyše 1 %. Šéf amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Ben Bernanke totiž uviedol, že centrálna banka USA stále ráta s tým, že koncom tohto roka začne redukovať svoj program nákupov dlhopisov.

Spotová cena žltého kovu sa do 19:24 GMT znížila o 1,3 % na 1 275,84 USD za uncu. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 12,90 USD na 1 277,50 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...