Ropa zdražela, ceny zlata sa výraznejšie nezmenili

NEW YORK 11. novembra (WEBNOVINY) – Ceny ropy v piatok posilnili. Podporil ich rast spotrebiteľskej nálady v USA na päťročné maximum a pozitívne údaje z čínskej ekonomiky.

Produkcia čínskych továrni rástla v októbri najvýraznejším tepom za posledných päť mesiacov a export krajiny minulý mesiac vzrástol o viac ako 11 %, pričom import sa zväčšil o 2,8 %.

Decembrové dodávky londýnskej ropy Brent stúpli na 109,40 USD za barel po tom, ako sa v skoršej časti obchodovania vyšplhali až na 109,78 USD za barel. Ľahká americká ropa zdražela na 86,07 USD za barel. Počas dňa sa obchodovala v pásme 84,13 až 86,77 USD za barel.

Ceny zlata sa v piatok veľmi nezmenili, za celý týždeň si však zapísali najvýraznejší rast od neskoršej časti augusta, keďže fiškálne problémy USA viedli k investorov k nákupu tohto kovu ako zábezpeky voči neistote v ekonomike. Zlato za celý týždeň vzrástlo o viac ako 3 %, keď investori sústredili svoju pozornosť na rokovania v USA o kombinácii vládnych úspor a zvyšovania daní, ktoré majú vstúpiť do platnosti od začiatku budúceho roka.

Spotová cena žltého kovu do 21:05 GMT stúpla o 0,1 % na 1 731,09 USD za uncu po tom, ako sa skoršie počas dňa vyšplhala na trojtýždňové maximum 1 738,66 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy uzavreli vyššie o 4,90 USD na úrovni 1 730,90 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...