Ropa zlacnela, cena zlata sa zasa zvýšila

LONDÝN 28. mája (WEBNOVINY) – Londýnska ropa Brent v pondelok mierne zlacnela , keďže ešte stále pôsobili minulotýždňové nepriaznivé ekonomické údaje.

Objem obchodov však bol malý vzhľadom na štátne sviatky v USA a Veľkej Británii. Ropa Brent do 13:08 GMT zlacnela o 13 centov na 102,51 USD za barel. Cena ľahkej americkej ropy klesla o 54 centov na 93,61 USD za barel.

Ceny ropy minulý týždeň smerom nadol zatlačili správy o tom, že aktivita čínskeho priemyslu v máji prvýkrát za sedem mesiacov oslabila a americký priemysel rástol najpomalším tempom od októbra.

Zlato v pondelok zdraželo. Dolár totiž oslabil a fyzické nákupy žltého kovu v Ázii zostali silné. Nižšie spotové ceny zlata za posledný mesiac zaujali kupujúcich najmä v Číne, ktorá je druhým najväčším spotrebiteľom zlata na svete po Indii.

V pondelok spotová cena do 16:09 GMT posilnila o 0,6 % na 1 394,47 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 0,4 % na 1 392,6 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...