Ropa zlacnela, ceny zlata a striebra stúpli

NEW YORK 30. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy v utorok oslabili o takmer 2 %. Americký akciový trh totiž oslabil a investorov znepokojil neistý výhľad dopytu pre nepriaznivú prognózu hospodárskeho rastu Číny.

Investori sa tiež obávali toho, že lepšie ekonomické údaje z USA by mohli americký Federálny rezervný systém (Fed) podnietiť k obmedzeniu programu kvantitatívneho uvoľňovania.

Londýnska ropa Brent zlacnela o 1,80 USD na 102,43 USD za barel. Cena ľahkej americkej ropy klesla o 1,88 USD na 93,13 USD za barel.

Zlato v stredu zdraželo o približne 1 %, keďže dolár oslabil a pokles akciového trhu podporil fyzické nákupy žltého kovu. Nižšie ceny zlata lákali nákupcov v Ázii.

Spotová cena zlata do 18:24 GMT stúpla o 0,9 % na 1 391,30 USD za uncu. Zdraželo aj striebro, a to o 0,9 % na 22,44 USD za uncu, ale platina zlacnela o 0,4 % na 1 451 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...