Ropa zlacnela, klesla aj cena zlata

NEW YORK 27. novembra (WEBNOVINY) – Ceny ropy v pondelok klesli. Obavy, ktoré vyvolali rozhovory o zadlžení Grécka a rokovania o rozpočtovej situácii v USA, totiž prevážili nad obavami trhov z prípadného prerušenia dodávok ropy z Blízkeho východu.

Ceny januárových dodávok britskej ropy Brent poklesli o 46 centov na 110,92 USD za barel. Cena januárových dodávok ľahkej americkej ropy oslabila o 54 centov na 87,74 USD za barel.

Ceny zlata v pondelok taktiež klesali, keďže investori obrátili svoju pozornosť na rozhovory o finančnej pomoci Grécku. Zlato oslabilo rovnako ako aj akciové trhy a ceny iných komodít.

Spotová cena zlata do 19:49 GMT klesla o 0,2 % na 1 749,14 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy oslabili o 1,80 USD na 1 749,60 USD za uncu.

Ministri financií eurozóny a Medzinárodný menový fond (MMF) napokon uzavreli dohodu o znížení gréckeho dlhu a umožnili tak uvoľnenie ďalšej finančnej pomoci pre takmer zbankrotovanú ekonomiku.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...