Ropa zlacnela, zlato zredukovalo straty

NEW YORK 22. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy v utorok oslabili. Smerom nadol ich zatlačilo výrazné zlacnenie kontraktov na budúce dodávky benzínu v USA, keďže obchodníci rátali s tým, že trh bude toto leto dobre zásobený.

Správa Amerického ropného inštitútu (API) zverejnená po zatvorení trhov ukázala, že zásoby ropy v USA minulý týždeň vzrástli o viac ako 500 tis. barelov, pričom analytici predpokladali, že sa zmenšia. Zásoby benzínu stúpli o 3 mil. barelov.

Júlové dodávky londýnskej ropy Brent zlacneli o 89 centov na 103,91 USD za barel.

Júnové dodávky ľahkej americkej ropy uzavreli nižšie o 55 centov, a to na úrovni 95,16 USD za barel.

Zlato v utorok zredukovalo svoje straty, keďže sa zlepšil kurz eura voči doláru. Spotová cena žltého kovu síce najprv oslabila až o 2 % na 1 359,44 USD za uncu, ale do 17:45 GMT straty znížila a oproti predošlému dňu bola nižšie o približne 0,5 %, a to na úrovni 1 376,50 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy najprv klesli až o 1,5 % na 1 363,10 USD za uncu, ale do uzatvorenia amerického trhu stratu zmenšili na úroveň 0,5 % a dostali sa na cenu 1 377,60 USD za uncu.

(1 EUR = 1,2866 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...