Ropa zlacnela, znížila sa aj cena zlata

NEW YORK 2. mája (WEBNOVINY) – Cena ropy v stredu klesla o viac ako 2 % a uzavrela pod hranicou 100 USD za barel, keďže nepriaznivé ekonomické údaje z Číny vyvolali pesimizmus v oblasti výhľadu globálneho dopytu.

Negatívne vplývalo aj to, že zásoby ropy v USA sa zvýšili na rekordnú úroveň.

Rast čínskeho priemyselného sektora sa v apríli nečakane spomalil a zásoby ropy v USA v minulom týždni podľa údajov amerického Federálneho úradu pre energetiku (EIA) stúpli o 6,7 mil. barelov na rekordných 395,3 mil. barelov.

Londýnska ropa Brent zlacnela o 2,42 USD na 99,95 USD za barel. Cena ľahkej americkej ropy uzavrela nižšie o 2,43 USD na úrovni 91,03 USD za barel.

Výpredaj komodít spôsobil v stredu zlacnenie zlata o viac ako 1 %. Išlo o najvýraznejšie jednodňové zlacnenie žltého kovu od historického poklesu jeho ceny v polovici apríla.

Ceny priemyselných komodít oslabili pre známky spomaľujúceho sa rastu priemyslu v USA a Číne. Spotová cena zlata do 19:11 GMT klesla o 1,3 % na 1 457,90 USD za uncu. Júnové dodávky na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy uzavreli nižšie o 25,90 USD, a to na úrovni 1 446,20 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...