Rope aj zlatu sa v utorok darilo, ich ceny rástli

NEW YORK 12. septembra (WEBNOVINY) – Ceny ropy v utorok rástli. Očakávania, že Federálny rezervný systém (Fed) spustí stimulačné opatrenia na podporu ekonomiky a že nemecký súd rozhodne v prospech záchranného fondu eurozóny zatlačili nadol dolár a podporili ceny čierneho zlata.

Ropu tiež podporilo a oslabilo dolár varovanie ratingovej agentúry Moody’s, ktorá uviedla, že môže znížiť rating USA, ak rokovania v krajine o budúcoročnom rozpočte neprinesú opatrenia na znižovanie dlhu.

Ceny britskej ropy Brent posilnili o 59 centov na 115,40 USD za barel. Počas dňa sa obchodovali v pásme 114,37 USD až 115,46 USD. Októbrové dodávky ľahkej americkej ropy zdraželi o 63 centov na 97,17 USD za barel.

Ceny zlata v utorok vzrástli k šesťmesačnému maximu. Podpísal sa pod to klesajúci dolár, ktorý nadol zatlačilo varovanie ratingovej agentúry Moody’s ohľadom ratingu USA. Ceny tohto kovu tiež podporili očakávania nových stimulačných opatrení v USA.

Spotová cena zlata bola o 18:55 GMT na úrovni 1731,66 USD, čo bolo o 0,4 % viac ako pondelková záverečná hodnota. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 3,10 USD na 1 734,90 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...