Rozpočtové spory USA zrejme neovplyvnia obmedzenie stimulov

CHARLOTTE 6. novembra (WEBNOVINY) – Vypnutie americkej vlády a ani ďalšie rozpočtové spory by nemali odradiť americký Federálny rezervný systém (Fed) od toho, aby čoskoro začal s obmedzovaním monetárnych stimulov. Uviedol to šéf Fedu v Richmonde Jeffrey Lacker.

Nechcel však predvídať výsledok decembrového zasadnutia predstaviteľov Fedu. Lacker doplnil, že on osobne bol proti poslednému kolu nákupov dlhopisov. „Ja som chcel obmedzovať nákup dlhopisov v októbri. Vyhliadky rozpočtových rokovaní a vypnutie vlády podľa môjho názoru nezaručujú obmedzenie programu nákupu dlhopisov,“ povedal Lacker.

Americký prezident Barack Obama v októbri podpísal zvýšenie dlhového stropu, ktoré odhlasovali obe komory amerického parlamentu. Obama tak oddialil problém do budúceho roka, keď vláde budú na prevádzku krajiny stačiť peniaze do 15. januára a dlhový strop do 7. februára.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...