Ruch na letisku Heathrow je menší, môže za to kríza eurozóny

12.6.2012

LONDÝN 12. júna (WEBNOVINY) – Spoločnosť BAA, ktorá prevádzkuje britské letiská, uviedla, že kríza eurozóny znížila počet cestujúcich z Veľkej Británie do Grécka, Španielska a ďalších európskych krajín, v ktorých sa zhoršili ekonomické podmienky.

BAA v utorok uviedla, že počet pasažierov medzi londýnskym letiskom Heathrow, ktoré je najrušnejšie v Európe, a Gréckom v máji v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka klesol o 11,3 %.

Počet cestujúcich medzi letiskom Heathrow a Talianskom oslabil o 9,2 %, spojenie s Portugalskom v medziročnom porovnaní využilo o 11,4 % pasažierov menej a spojenie so Španielskom o 2,5 % cestujúcich menej.

„Vplyv krízy eurozóny je cítiť na prudkom poklese počtu pasažierov do najviac postihnutých krajín a na zmenšenom objeme nákladnej prepravy,“ povedal generálny riaditeľ BAA Colin Matthews.

BAA, ktorej majiteľom je španielska skupina Ferrovial, uviedla, že nákladná preprava cez jej letiská v máji oslabila o 2,4 %. Nákladná preprava cez Heathrow sa zmenšila o 3,8 %.