Rusko je po 19. rokoch členom Svetovej obchodnej organizácie

MOSKVA 21. júla (WEBNOVINY) – Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dohodu o vstupe Moskvy do Svetovej obchodnej organizácie (WTO).

Podpísanie prístupovej zmluvy potvrdil v sobotu Kremeľ. Staronový prezident 143-miliónovej krajiny tak nadviazal na schválenie dohody hornou komorou ruského parlamentu zo začiatku júla. Putinov podpis spečatil deväťnásťročnú snahu Ruska dostať sa do WTO, pričom sa stalo jej 156. členom.

Posledná prekážka pre ruské členstvo v organizácii bola odstránená ešte v novembri, keď Moskva podpísala dohodu s Gruzínskom.

Rusko sa snažilo o vstup do WTO od roku 1993. Doteraz bolo prakticky jedinou veľkou svetovou ekonomikou, ktorá nebola členom organizácie. Odhaduje sa, že členstvo v organizácii prinesie 146-miliónovej krajine dvojpercentné zvýšenie hospodárskeho rastu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...