Rusko zvýšilo odhad cien ropy na rok 2012

MOSKVA 3. apríla (WEBNOVINY) – Priemerné ceny ropy podľa ruského ministerstva hospodárstva v roku 2012 vzrastú výraznejšie, ako sa očakávalo. Vyplýva to z revidovanej prognózy, o ktorej informovala ministerka hospodárstva Elvira Nabiullina.

Ceny ropy sa majú v tomto roku pohybovať na priemernej úrovni 115 USD za barel, čo predstavuje zvýšenie z predchádzajúceho odhadu 100 USD za barel. Výhľad priemernej ceny uralskej ropy ponechalo ministerstvo bez zmeny na úrovni 97 USD za barel v tomto roku a 101 USD za barel v roku 2013.

Produkcia ropy v krajine zostane v horizonte nasledujúcich dvadsiatich rokov podľa ministerstva pravdepodobne na úrovni roku 2011. Ministerka hospodárstva Elvira Nabiullina dodala, že potenciál hospodárskeho rastu založeného na zvyšovaní produkcie ropy už Rusko vyčerpalo.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...