Ružomberok ušetrí, projekt vodárov bude o polovicu lacnejší

BRATISLAVA 31. júla (WEBNOVINY) – Vodárenská spoločnosť Ružomberok, a.s. uskutoční nový kanalizačný projekt s podporou európskych peňazí o vyše polovicu lacnejšie, než pôvodne predpokladala.

Vybudovanie kanalizačnej siete v mestských častiach Ružomberka Biely Potok, Černová a Hrboltová a v obciach Liptovské Sliače, Liptovská Teplá, Ivachnová a Likavka v celkovej dĺžke 40 110 metrov, vrátane zhotovenia 1 698 kanalizačných prípojok, ako aj rozšírenie a rekonštrukcia Čistiarne odpadových vôd Liptovská Teplá na kapacitu 8 136 ekvivalentných obyvateľov, má podľa zmluvnej ceny stáť 9,387 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Je to 42,9 % z predpokladaných nákladov 21,896 mil. eur. Súčasťou investície je aj vypracovanie realizačnej dokumentácie stavby. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže zverejneného vo Vestníku verejného obstarávania.

Stavebné práce uskutoční spoločnosť Chemkostav, a.s. z Michaloviec počas osemnástich mesiacov. Zákazku získala v tendri spomedzi štrnástich prijatých ponúk.

Projekt bude financovaný zo zdrojov Kohézneho fondu Európskej únie, zo štátneho rozpočtu a z vlastných zdrojov vodárenskej spoločnosti v rámci Operačného programu Životné prostredie.

Ako ružomberskí vodári informovali už minulý týždeň, na kanalizáciu Ivachnovej nedostanú peniaze od štátu ani z eurofondov, lebo obec nemá nad dvetisíc obyvateľov. Do skúšobnej prevádzky plánujú dielo uviesť do apríla 2015.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...