Ryanair čelí obvineniu z porušovania pracovného práva

AIX-EN-PROVENCE 31. mája WEBNOVINY) – Súd na juhu Francúzska začal vyšetrovanie írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair pre údajné porušovanie pracovného práva krajiny.

Žalobcovia podali sťažnosť na niekoľko protizákonných praktík spoločnosti Ryanair, vrátane registrácie ľudí zamestnaných vo Francúzsku ako írskych zamestnancov. Žiadajú pokutu a navrhujú zabavenie štyroch jeho lietadiel.

Podľa prokurátorky Annie Battini je maximálna pokuta 225 tis. eur pre spoločnosť Ryanair za porušenie pracovného práva taká nízka, že je až „smiešna“. Vyzvala preto súd, aby tiež zabavil štyri lietadlá spoločnosti, ktoré mali v rokoch 2007 až 2011 základňu na letisku Marignane, blízko mesta Marseille. Žaloba žiada náhradu škody 9,8 mil. eur.

Podobný prípad nastal už v roku 2010, kedy súdy nariadili nízkonákladovej leteckej spoločnosti easyJet zaplatiť odborom zastupujúcim palubný personál náhradu škody 1,4 mil. eur. Prepravca totiž zamestnal na parížskom letisku 170 ľudí na základe britských zmlúv.

Spoločnosť Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a zabezpečuje aj väčšinu pravidelných linkových medzinárodných spojení so Slovenskom. Podľa údajov letiska v Bratislave bude Ryanair v lete tohto roka prevádzkovať z hlavného mesta 59 pravidelných letov týždenne do 16 destinácií vo Veľkej Británii, Taliansku, Španielsku, Írsku, Francúzsku a Belgicku.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...